#SzkołaPamięta

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Tarnowskich Górach wziął udział w akcji MEN #SzkołaPamięta.
Jak co roku uczniowie naszej szkoły udali się pod pomnik znajdujący się w pniowieckim lesie. 3 września 1939roku w Pniowcu, w lesie nad kanałem zostało zamordowanych przez Niemców 13 Polaków. Wszyscy zostali zakopani w zbiorowej mogile. Dziś znajduje się w tym miejscu pomnik poświęcony poległym. Dopiero po wojnie ciała zostały przeniesione na cmentarz w Strzybnicy. Uczniowie klas1-3 oraz 6 posprzątali obejście wokół pomnika i zapalili znicze. Przy okazji wysłuchali historii związanej z tym miejscem. Klasa VIII odwiedziła groby bohaterów na cmentarzu w Strzybnicy oraz obelisk w parku upamiętniający powstania śląskie.

Kategoria:Pozostałe