Akcja „Lekki Tornister”

Nr sprawy OZ.6116-1/19                                                                                                                                                              Bytom, dnia 25.01.2019r.

Dyrektorzy Szkół

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu, informuje, że od stycznia br. na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania edukacyjne, w zakresie profilaktyki wad postawy: „Lekki Tornister”. Działania mają na celu: podniesienie poziomu wiedzy, rodziców i opiekunów na temat profilaktyki chorób układu ruchu, zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem przeciążonych plecaków i tornistrów uczniów, konsekwentne zmieszanie przeciążenia noszonych przez dzieci bagaży, dbanie o właściwą postawę ciała.

W związku z powyższym, w załączeniu przekazuje materiały edukacyjne w wersji elektronicznej, celem rozpropagowania ( umieszczenie na stronie internetowej) w Państwa Placówce.

Nadmienię, że problem przeciążenia plecaków noszonych przez uczniów, szczególnie tych najmłodszych oraz zmniejszenie skali problemu w przyszłości, narzuca potrzebę edukacji i działań zaradczych.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny